FAQ

1.Czym różnią się treningi IFG motoryka od treningów z trenerem personalnym na siłowni lub zajęć lekkoatletycznych ?

Treningi IFG Motoryka odbywają się na boisku z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Dobierane środki treningowe są precyzyjnie ukierunkowane na piłkę nożną. Elementem, który wyróżnia IFG Motoryka spośród innych zajęć indywidualnych są cyklicznie wykonywane testy, dzięki którym każdy zawodników, co trzy miesiące ma szansę na sprawdzenie swoich postępów w treningach. Co więcej, kadra trenerska oprócz wiedzy z zakresu ćwiczeń motorycznych posiada również wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów piłki nożnej, dlatego doskonale zna jej specyfikę oraz realia.

2. Czym treningi IFG Motoryka różnią się od piłkarskich treningów indywidualnych?

Treningi IFG Motoryka nie ingerują w  taktykę piłkarską. Celem zajęć jest dokonanie tego, aby zawodnicy byli sprawniejsi i skuteczniejsi na boisku, aby biegali szybciej, skakali wyżej i wygrywali pojedynki „bark w bark”. Program prewencji urazów zapewnia zawodnikom ochronę przed urazami zarówno teraz, jak i w przyszłości.

3.Moje dziecko ma już 3 treningi w klubie. Czy kolejny trening go nie przeciąży?

W IFG Motoryka zdajemy sobie sprawę, że aby osiągnąć sukces należy trenować ciężko, ale przede wszystkim mądrze. Elementy treningów takie jak rolowanie oraz rozciąganie, pomagają szybciej się regenerować. Natomiast nauka poprawnych wzorców ruchowych sprawia, że częste treningi są dla organizmu mniejszym obciążeniem. Treningi są prowadzone w bardzo małych grupach, dlatego istnieje możliwość dostosowania obciążeń treningowych indywidualnie do każdej osoby.

4.Czy jeden trening motoryczny w tygodniu wystarczy, aby osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty?

Zdecydowanie nie, dlatego przygotowaliśmy program zadań domowych dla zawodników w formie video. Każdy uczestnik IFG Motoryka ustala z trenerem w jaki dzień, jakie ćwiczenia domowe powinien wykonywać, dzięki czemu trening odbywa się nie jeden, ale kilka razy w tygodniu.

5.Jaka jest różnica pomiędzy Indywidualnymi Fundamentami Gry a Indywidualnymi Fundamentami Gry Motoryka?

W podstawowych treningach IFG elementy ćwiczeń motorycznych są jednym z kilku elementów treningu. Oprócz nich na zajęciach zawodnicy doskonalą technikę piłkarską, umiejętności gry 1 na 1, aspekty taktyczne i mentalne na zajęciach z psychologiem. Treningi IFG Motoryka w całości składają się z elementów związanych z przygotowaniem motorycznym. Są skierowane dla tych zawodników, którzy widzą swoje braki w takich elementach jak szybkość, siła czy technika biegu, ale również dla tych, którzy chcą te elementy wznieść na jeszcze wyższy poziom.

Piłka nożna daje ci życie lub przynajmniej sens życia.