O projekcie

AKADEMIA PIŁKARSKA ONLINE

wielokierunkowy i harmonijny rozwój zawodnika 

Razem wygrywaMY z wirusem

 

AKADEMIA PIŁKARSKA ONLINE (APO) to kompleksowy program treningów i zadań online dostosowanych do warunków domowych oraz zestaw materiałów edukacyjnych dla zawodnika i rodzica, w tym artykułów, konkursów i interakcji online z trenerem dziecka.

Treningi i zadania online opracowane zostały w ramach systemu szkolenia Indywidualne Fundamenty Gry i zapewnią ciągłość treningów zawodnikom Twojej Akademii, dostosowując je do obecnej sytuacji i zaleceń GIS.

APO stanowi uzupełnienie działalności szkoleniowej i edukacyjnej akademii i szkółek piłkarskich, a także jest ciekawym rozwiązaniem w okresach przerw od treningów lub formą ich odrobienia.

APO obejmuje ona kompleksowy zestaw cotygodniowych treści dla zawodnika oraz jego opiekuna w tym: treningi online, zadania domowe, diety, artykuły, konkursy i quizy, zajęcia praktyczne, dzięki którym zawodnik nadal będzie udoskonalał warsztat piłkarski i zdobywał wiedzę oraz nowe umiejętności nie tylko sportowe.

Harmonijny rozwój młodego piłkarza powinien następować równolegle we wszystkich czterech fundamentach: motoryka, technika, taktyka oraz mentalność. Aby osiągnąć poziom mistrzowski nie wystarczą same treningi z drużyną, ale także doskonalenie dobrych cech i indywidualna praca nad słabościami.  Niezwykle ważna jest wówczas ciągła edukacja i zdobywanie wiedzy z innych obszarów takich jak zdrowe odżywianie, fizjoterapia, rehabilitacja czy psychologia.

W drodze do perfekcji ma pomóc właśnie Akademia Piłkarska Online i treningi oparte o koncepcje Indywidualnych Fundamentów Gry. 

Materiały w niej zawarte skierowane są do: rodziców  (artykuły i ćwiczenia które skierowane wyłącznie do rodzica), zawodników i rodziców (zadania skierowane do zawodnika, które może wykonywać wspólnie z rodzicem), zawodników  (materiały skierowane przede wszystkim do samodzielnego wykonania przez zawodnika).

Przygotowane treningi online pozwalają na realizację ćwiczeń samodzielnie, z rodzicem, dziadkiem rodzeństwem lub z kolegą wg harmonogramu konsultowanego z akademią.

Aby dodatkowo zmotywować naszych zawodników wprowadziliśmy również element grywalizacji. Co to takiego? Nic innego jak przeniesienie systemu zdobywania punktów i oceny do świata wirtualnego.

 

Osiągnięcie sukcesu jest ciężką pracą. Każdego dnia na boisku należy pokazywać co tak naprawdę się potrafi.