Przewagi

Indywidualizacja treningu

 W IFG Motoryka każdy zawodnik ma zapewnioną kompleksową opiekę. Otrzymuje on indywidualnie dostosowany plan treningowy, który jest modyfikowany zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Co trzy miesiące odbywają się testy, które pozwalają zweryfikować czy rozwój sportowy podąża w dobrym kierunku oraz jakie zmiany należy wprowadzić. Co więcej, kadra trenerska jest do dyspozycji zawodników oraz rodziców przez cały tydzień, dlatego konsultacji można dokonać nie tylko podczas treningu, ale również kontaktując się z trenerem w pozostałe dni tygodnia.

Treningi w małej grupie

W zajęciach IFG Motoryka uczestniczą jednocześnie jedna, dwie, trzy lub maksymalnie cztery osoby. Pozwala to na dostosowanie treningu indywidualnie do potrzeb zawodnika. Podczas 90 minut treningu, trener ma czas na to, aby każdemu poświęcić wystarczającą ilość uwagi,   udzielić niezbędnych wskazówek i szczegółowo monitorować poprawność wykonywanych ćwiczeń.

Program zapobiegania kontuzjom

Właściwa i stopniowa nauka odpowiednich wzorców ruchowych jak przysiad, prawidłowa technika biegu lub lądowania oraz prawidłowe wykonywanie ćwiczeń funkcjonalnych kształtują tzw. higienę ruchu, która objawia się małą ilością kontuzji. Ćwiczenia wzmacniające oraz nauka poprawnego poruszania przyczyniają się do znacznego wyeliminowania bólu wywołanego nagłym wzrostem dzieci i stanowią prewencję wobec kontuzji przeciążeniowych lub ciężkich urazów w przyszłości.

Ukierunkowanie na piłkę nożną

IFG Motoryka to zajęcia z elementami przygotowania motorycznego oraz treningu funkcjonalnego dostosowane do szkolenia dzieci i młodzieży w obszarze piłki nożnej. Wielu trenerów personalnych pracuje z każdą grupą wiekową, w IFG Motoryka doskonale znamy potrzeby młodych piłkarzy, ponieważ pracujemy z nimi od lat. specjalizujemy się tylko w jednej dziedzinie, dlatego jesteśmy w niej mocni. Kadra trenerska IFG Motoryka posiada wieloletnie doświadczenie właśnie w przygotowaniu motorycznym młodych piłkarzy, dzięki czemu zawodnicy mają gwarancję tego, że znajdują się w najlepszych rękach.

Rozwinięcie szybkości na kluczowych pierwszych 5-10 metrach.

Jedną z ważniejszych cech jaką poszykują trenerzy u swoich zawodników jest przyspieszenie. To popularny „gaz” jest jako pierwszy zauważany prze skautów najlepszych klubów. Szybkość to cecha, którą można poprawić u każdego zawodnika. Opinie mówiące, że ktoś jest wolny bo się taki urodził nie mają nic wspólnego z prawdą. Nauka poprawnej techniki biegu w połączeniu z ćwiczeniami wzmacniającymi daje niesamowite efekty.

Wykształcenie prawidłowej sylwetki na teraz i na przyszłość.

Dziś dzieci spędzają zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Wiele godzin w szkole, odrabianie zadań domowych czy spędzanie czasu z telefonem lub padem w dłoni negatywnie wpływa na ich sylwetkę i ich kręgosłup. Treningi IFG Motoryka wychodzą naprzeciw tym problemom. Podczas każdych zajęć zawodnicy wykonują ćwiczenia wzmacniające kręgosłup oraz uczące zachowania prawidłowej wyprostowanej postawy.

 

Poprawa pojedynków „bark w bark”

Im starsze są dzieci trenujące piłkę nożną tym większe znaczenie ma ich fizyczność. Pojedynki „bark w bark” oraz odpowiednia gra ciałem to elementy, które występują bardzo często w meczach na najwyższym poziomie. Przykładem zawodnika, który jest podziwiany za perfekcyjne opanowanie tego piłkarskiego rzemiosła jest Robert Lewandowski. Siła, równowaga oraz moc, czyli umiejętność wykorzystania jak największej siły w jak najkrótszym czasie to elementy, które znacznie zwiększają szansę pojedynków „bark w bark” i pozytywnie wpływają na grę ciałem.

 

Nauka odpowiedniego wykonywania ruchów, które będą miały przełożenie na boisku.

Stare piłkarskie powiedzenie brzmi „trenujemy tak jak gramy, gramy tak jak trenujemy”. Oznacza to, że wszystkie elementy, które są ćwiczone w treningu, będą wykorzystane także na boisku. Zawodnik, który na treningu nauczył się jak poprawnie przyspieszać, wykorzystując pracę rąk, odpowiednio ustawiony tułów i kończyny dolne, wykorzysta to w meczu wygrywając pojedynek biegowy. Nauka poprawnego wyskoku podczas treningu będzie skutkowała tym, że zawodnik wygra większą liczbę pojedynków główkowych w meczu.  Podobnych przykładów jest wiele.

Osiągnięcie sukcesu jest ciężką pracą. Każdego dnia na boisku należy pokazywać co tak naprawdę się potrafi.