Treningi Online

Przygotowany przez nas pakiet, zawiera dedykowane konspekty treningowe, które dopasowane są do wieku i poziomu zaawansowania zawodników. Konspekt zawiera filmy video, dzięki którym dokładnie widać, jak należy dane ćwiczenie wykonać. Co więcej, składa się z kilku faz treningu i umożliwia realizację ćwiczeń nie tylko samodzielnie, ale również z rodzicem, rodzeństwem, dziadkiem, babcią czy kolegą.

Zawodnik dzięki konspektom będzie doskonalić: panowanie nad piłką, szybkość, podania i przyjęcia piłki, czy grę 1 na 1. Dążąc do pełnej profesjonalizacji, konspekty opracowane zostały według wytycznych projektu Indywidualne Fundamenty Gry (IFG) http://www.fundamentygry.pl/.

 

IFG to przygotowana przez zespół specjalistów metodologia Indywidualnych Fundamentów Gry, na której oparty jest projekt indywidualnych treningów piłki nożnej dla dzieci i młodzieży. Założeniem projektu IFG jest indywidualne podejście do każdego zawodnika, zrozumienie jego potrzeb oraz predyspozycji i na tej podstawie stworzenie profesjonalnego treningu piłkarskiego.

 

Składowe treningu online

 1.Trening piłkarski:

  • Motoryka: pierwsza część treningu, która ma za zadanie przygotować nasze ciało do dalszej części zajęć.
  • Ball mastery: ćwiczenia z wykorzystaniem piłki i innych przyborów, których celem jest lepsze czucie i panowanie nad futbolówką.
  • Zwody: zestaw kilku zwodów piłkarskich, które zawodnik ma do nauki i doskonalenia.
  • Zadanie z rodzicem: część treningu poświęcona pracy w dwójce, umożliwiająca integrację dziecka z rodzicem.

 2.Zadania domowe:

  • Ćwiczenia wpływające na poprawę sprawności ogólnej zawodników oraz na zapobieganie kontuzji. Dzięki tym ćwiczeniom Twoje dziecko utrzyma odpowiednią formę.
  • Czynności podnoszące samodzielność i kreatywność.

Kiedy ja zaczynałem swoją przygodę z futbolem nie miałem żadnego profesjonalnego sprzętu. Teraz młodzi piłkarze mają wiele udogodnień, a więc mam apel do nich, aby to wykorzystali.