Aktualności

 

Wielu zawodników marzy o profesjonalnej piłkarskiej karierze. Jednak sam talent nie wystarczy. Chcąc osiągnąć sportowy sukces, należy włożyć w treningi mnóstwo pracy oraz zastosować odpowiednie nawyki, które pozwolą młodemu piłkarzowi stać się najlepszym w przyszłości.

  1. Określ cel

Niemal wszyscy zawodnicy, na boisku, chcą dać z siebie wszystko. Jednak oprócz tego należy wyznaczyć konkretne cele, które piłkarz powinien opracować wraz z trenerem. Cele warto podzielić na mniejsze zadania, których wykonanie, będzie motywować zawodnika do dalszej pracy nad sobą.

 

  1. Zdrowo się odżywiaj

Tak samo, jak samochód nie pojedzie daleko bez dobrego paliwa, tak samo, sportowiec nie osiągnie maksimum swoich możliwości, jeśli nie będzie prawidłowo się odżywiał. Profesjonalni sportowcy współpracują z dietetykami, którzy układają im indywidualny plan żywieniowy, aby maksymalnie podnieść ich wydajność. Warto wprowadzić plan zdrowego żywienia już na wczesnym etapie treningów, dzięki temu zawodnik będzie mógł osiągać lepsze rezultaty.

 

  1. Zapobiegaj kontuzjom

Kontuzje to jedna z największych obaw profesjonalnych piłkarzy, ponieważ może wykluczyć ich z gry na wiele miesięcy. Dlatego zamiast leczyć, lepiej jest zapobiegać. Warto wdrożyć do treningów elementy rozciągania. Im bardziej rozciągliwy i gibki jest mięsień, tym większy jest zakres ruchu i większa odporność na naciągnięcia, czy naderwania. Rozciąganie ma ogromne znaczenie także dla regeneracji mięśniowej. Podczas naciągnięcia mięśnia, składniki odżywcze mogą być łatwiej przetransportowane w docelowe miejsce mikrourazu, dzięki czemu mięsień szybciej się regeneruje.

 

  1. Pozwól sobie na odpowiednią regencję

Podczas snu organizm naprawia uszkodzone podczas treningu mięśnie i regeneruje układ nerwowy. Dzięki niemu po dobrze przespanej nocy piłkarz ma energię, aby dać z siebie wszystko i wykonać kolejny dobry trening. Zaleca się, aby młody organizm spal minimum 7,5 h.

 

  1. Przywiązuj uwagę do treningu motorycznego

Dobry piłkarz, ze względu na specyfikę piłki nożnej jako dyscypliny, musi charakteryzować się wieloaspektowym przygotowaniem motorycznym. Jest to niezbędne, ponieważ w piłce nożnej zawodnicy wykonują ruchy niestandardowe, w ciągle zmieniających się warunkach i bodźcach zewnętrznych. Dużą uwagę w szkoleniu młodego piłkarza należy zwrócić właśnie na kształtowanie jego koordynacji ruchowej. W treningu motorycznym należy uświadamiać zawodnika, jakie ruchy wykonuje i dlaczego.

Podziel się

Komentarz

  1. Spiłkarza

    Cieszę się, że zostało wspomniane to, by się rozciągać. Niestety dla wielu, szczególnie młodych ludzi, nadal jest to temat odległy i nie doceniają wagi rozciągania. Super materiał!

Zostaw odpowiedź