Aktualności, Nabory piłkarskie

Dziecko od wczesnego wieku w szybkim tempie chłonie wiedzę oraz uczy się nowych umiejętności, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o prawidłowy rozwój dziecka. Jeśli przejawia ono zainteresowanie do piłki nożnej, a treningi piłkarskie sprawiają mu ogromną przyjemność, to należy rozwijać tę pasję i jak najwcześniej rozpocząć ćwiczenia skupiające się na progresie indywidualnych zdolności. Do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów, które pozwolą młodemu zawodnikowi podążać ścieżką piłkarskiego sukcesu, ważny jest kompleksowy rozwój, który zapewniają treningi IFG.

Jakie umiejętności są fundamentem u młodego zawodnika?

Do odpowiedniego rozwoju dziecka potrzebne są możliwości doskonalenia się w różnych obszarach sportowych. Treningi piłkarskie powinny zawierać w planie treningowym ćwiczenia ogólnorozwojowe, które będą mogły zapewnić właściwy progres i opanowanie prawidłowej koordynacji ciała. Projekt IFG pozwala młodemu piłkarzowi rozwijać się także mentalnie, zawodnicy mają możliwość spotkania się z psychologiem sportowym, który rozmawia z dziećmi o radzeniu sobie ze stresem, presją otoczenia, a także o wypracowaniu u siebie woli walki i wewnętrznej siły do rozwoju sportowego. Specjalista omawia także różne emocje, które mogą towarzyszyć młodym zawodnikom, nie tylko na boisku. Kolejną ważną umiejętnością jest koordynacja ciała, piłkarz musi mieć szybki refleks, zachować równowagę i pamiętać o właściwej grze nogami. Trenerzy IFG kładą bardzo duży nacisk na wypracowanie  tych aspektów. Nadrzędną rolę odgrywa technika i precyzja, dlatego na treningach indywidualnych zawodnicy skupiają się na poprawie technicznych i taktycznych elementów. Niemniej ważnym aspektem zajęć jest motoryka. Uczestnik uczy się dynamiki na boisku, szybkości wykonywania ruchów, a także wytrzymałości.

Działamy i zapobiegamy!

W rozwoju młodego piłkarza bardzo ważnym elementem treningu jest prewencja urazów. Dzieci w trakcie zajęć korzystają ze specjalistycznego sprzętu, jak rollery, taśmy elastyczne oraz lekkie obciążenia, który pomaga zmaksymalizować rozciąganie i wzmocnienie mięśni, aby tym samym zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia urazu.

Jak szybko dziecko powinno osiągnąć efekty?

Podczas kształtowania zdolności piłkarskich dzieci i młodzieży należy pamiętać, że rozwój ruchowy poszczególnego człowieka toczy się w tempie, który jest właściwy dla konkretnej jednostki. Niektóre umiejętności rozwijają się szybciej, a inne wolniej. Należy także pamiętać, że podatność organizmu na metodologię szkolenia i ćwiczenia treningowe zależy od indywidualnych zdolności dziecka. Poprzez dodatkowe spotkania ze specjalistami mogą dodatkowo pogłębiać się właściwości mentalne u zawodnika, jednak stopień rozwoju również zależny jest od poszczególnej jednostki.

Kto może zapisać się na treningi IFG?

Do grup treningowych IFG mogą dołączyć młodzi piłkarze w wieku 7 – 14 lat, którzy chcą rozwijać się sportowo i ćwiczyć na jeszcze wyższym poziomie. Nie są wymagane zdolności piłkarskie, to dzięki tym zajęciom, każdy zawodnik może osiągnąć rezultaty piłkarskie i stać się jeszcze lepszym sportowcem! Trenerzy dostosowują treningi do umiejętności zawodników i przygotowują konspekty treningowe tak, aby zmaksymalizować indywidualne zdolności każdego zawodnika.

Jeśli masz pytania dotyczące projektu IFG, zachęcamy do kontaktu z koordynatorem:

Jakub Zberus, mail: j.zberus@fundamentygry.pl , tel.: 519 840 775

Jak zapisać się na trening IFG?

Wybierz z harmonogramu, które Cię interesują, a następnie po przejściu do panelu rejestracyjnego, w kategorii „wybieram zajęcia w lokalizacji..”, zaznacz miejscowość treningów z dopiskiem „treningi indywidualne”.

W razie wszelkich problemów, można skontaktować się z koordynatorem projektu:

Jakub Zberus

+48 519 840 775

j.zberus@fundamentygry.pl

Wybierz zajęcia IFG blisko Ciebie i postaw na piłkarski rozwój swojego dziecka!

 

Podziel się

Zostaw odpowiedź