Aktualności
Język angielski to współczesna łacina. Jest językiem uniwersalnym i używanym w większości zakątków świata. Znajomość choćby jego podstaw przydaje się w wielu sytuacjach, zarówno tych codziennych, jak i tych na boisku.

 

Młody piłkarz chcący grać w przyszłości w zagranicznych klubach, już teraz powinien szlifować swoją mowę w języku angielskim. Bo o ile gesty, mimika twarzy, czy też mowa ciała są uniwersalne i w wielu językach mają podobne znaczenie, to słowa już niestety nie. Ważna jest także znajomość słów charakterystycznych dla piłki nożnej np. pozycja spalona, czy rzut karny, która w grze na boisku, szczególnie z piłkarzami innych narodowości, lub w przypadku rozgrywania meczu w Reprezentacji Polski (w meczach międzynarodowych sędzia jest zawsze z innego państwa niż grające drużyny) odgrywa ogromne znaczenie. Talent, ciężka praca i znajomość języka obcego to już połączenie idealne. W takiej sytuacji piłkarz na pewno nie będzie miał problemu, aby dostać się do wymarzonego klubu.

 

Im szybciej dziecko zacznie uczyć się języka obcego tym lepiej. Dziecięcy aparat mowy jest bardzo elastyczny, dlatego najmłodsi doskonale naśladują akcent, z łatwością przychodzi im też zapamiętywanie nowych słów i zwrotów. Dodatkowo dla dzieci naturalne jest to, że gdy coś im nie wyjdzie, po prostu zaczynają od nowa i próbują aż do skutku. Dzięki temu postępy robią w niesamowitym tempie.

 

W Indywidualnych Fundamentach Gry dzięki regularnym zajęciom z piłkarskiego języka angielskiego młodzi zawodnicy mają szansę na naukę piłkarskich zwrotów już od najmłodszych lat. Bardzo często nie mają takiej możliwości w szkole, bo nie zamieszczono tego w podręcznikach do nauki języka, dlatego też udział w zajęciach jest nieoceniony.
Podziel się

Zostaw odpowiedź