Aktualności

Każdy zawodnik zdaje sobie sprawę, że piłka nożna to nie tylko wygrane i łatwe mecze, ale również duża odpowiedzialność za drużynę i siebie samego. Prowadzi to często do dużych pokładów stresu, które są natężone w szczególności przed ważnym meczem. Zredukowanie go jest trudnym zadaniem, ale nasze porady na pewno pomogą wam poczuć zbawienny spokój. 

1.Ostatni dzień przed meczem przeznacz dla siebie 

Często aż do ostatniego momentu przez rozgrywką, zawodnicy próbują trenować na maksimum swoich możliwości. Jeśli jednak sumiennie odbyłeś treningi przygotowawcze nie ma o co się martwić, warto zrobić sobie jeden dzień wolnego. Wielu zawodników jak np. Zlatan Ibrahimovic grają wtedy w gry. My proponujemy bardziej prozdrowotne rozwiązanie, wyjdźcie na długi spacer albo poczytajcie dobrą książkę! 

2. Przeanalizuj z trenerem Twoje zadanie 

W naszym organizmie hormon stresu – kortyzol uwalnia się najczęściej w sytuacjach niepewności i zagrożenia. Często właśnie tak czuje się zawodnik, który nie ma wyznaczonego celu na mecz i nie zna swojej roli. Warto porozmawiać z trenerem o tym czego od nas wymaga i na jakich aspektach gry mamy się skupić. Wtedy też nie będziemy musieli się martwić tym co mamy robić na boisku. 

3. Zacznij prowadzić zdrową dietę i suplementacje 

Dodatkowy stres na nasz organizm może kłaść niezdrowy sposób odżywiania. Pamiętajmy o wyeliminowaniu ciężkostrawnych tłuszczy i cukrów prostych z naszej diety. Czasem lepiej jest zjeść mniej, ale zdrowiej, wtedy mikroelementy zawarte w jedzeniu przyczynią się do naszej prozdrowotności. Możemy też wspomagać się suplementami poprawiającymi pracę naszego umysłu np. ashwagandhą czy kurkuminą. 

Podziel się

Zostaw odpowiedź