Aktualności

Indywidualne Fundamenty Gry to projekt, który główny nacisk kładzie na profesjonalizm. Trenerzy są wybierani spośród najlepszych kandydatów i przechodzą wiele szkoleń, aby rozwój zawodników przebiegał na najwyższym poziomie. Czym powinien charakteryzować się dobry opiekun drużyny?

 

Dobry trener powinien charakteryzować się przede wszystkim komunikatywnością i umiejętnością nawiązywania relacji interpersonalnych. Aktywne słuchanie oraz rozmowa z zawodnikiem w taki sposób, aby w pełni zrozumiał on komunikat to istotny element w pracy nad zawodnikiem. Trener powinien otwarcie mówić zawodnikom czego od nich oczekuje i dawać jasne wskazówki dotyczące ich umiejętności.

Kolejną istotnym elementem składającym się na wizerunek dobrego trenera jest jego wiedza merytoryczna. Nie wystarczy, że zna on zasady futbolu. Musi on również wiedzieć w jaki sposób przebiega rozwój psychofizyczny dziecka, jakie umiejętności są zawodnikowi niezbędne do efektywnej gry na boisku oraz jak poprawnie wykonywać określone ćwiczenia.

Istotną cechą charakteru, która sprawia, że pracę trenera można ocenić jeszcze lepiej jest kreatywność. To od niej zależy w jaki zachęci on zawodnika do indywidualnego rozwoju i pracy nad poprawą umiejętności oraz czy przekazana wiedza będzie dla młodego piłkarza interesująca.

W IFG przywiązujemy szczególną uwagę do tego, aby zajęcia były prowadzone przez wykwalifikowana kadrę. Każdy z trenerów IFG odbył specjalistyczne szkolenia, który przygotowały go do indywidualnej pracy z zawodnikami i do pomocy im w rozwoju piłkarskich umiejętności.

Podziel się

Zostaw odpowiedź