Aktualności, Nabory piłkarskie

Ruszają nabory do drużyn Indywidualnych Fundamentów Gry dla roczników 2008 – 2015! Zajęcia skierowane są do dzieci, chcących rozwijać sportowe umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę o footballu. Jeśli Twoje dziecko marzy o karierze piłkarskiej i chciałoby iść śladami swojego sportowego autorytetu, to  zapisz je na bezpłatny trening zapoznawczy i postaw na szybszy i kompleksowy rozwój!

Czym różnią się treningi IFG od piłkarskich?

Treningi IFG to zajęcia, które maksymalnie zwiększą umiejętności młodego piłkarza. Zajęcia opracowane są na podstawie metodologii Indywidualnych Fundamentów Gry, która uczy zawodników prawidłowych zachowań taktycznych, motorycznych czy mentalnych. Na tych zajęciach trener nie podaje zawodnikowi gotowych rozwiązań na tacy, a zachęca i motywuje młodego sportowca do szukania złotego środka. Taka metodyka nauczania pozwala dziecku w szybki sposób wyciągnąć wnioski i tym samym przełożyć je na efektywniejszy trening.

Jak przebiegają treningi IFG?

Zajęcia opierają się na trzech fundamentach:

  • indywidualnych ćwiczeniach zawodnika polegających na poprawieniu koordynacji ruchowej oraz prewencji urazów,
  • ćwiczeniach kształtujących fundamenty, takie jak szybkość, skoczność, podania i przyjęcia piłki, refleks, dynamika,
  • gry 1na1 i gry końcowej, która łączy sobie wszystkie elementy wykonywane podczas treningu.

Podczas zajęć wykorzystywany jest profesjonalny sprzęt piłkarski, który ma na celu jeszcze szybciej osiągnąć efekty na boisku. Dzieci ćwiczą przy pomocy taśm elastycznych, płotków lekkoatletycznych czy piłek lekarskich, dzięki czemu trening jest różnorodny i kompleksowy.

Jakie są inne przewagi projektu IFG?

W rozwoju każdego sportowca fundamentalnym elementem jest psychika zawodnika. Młody piłkarz poznaje korzyści wynikające z pracy nad własnym mentalem. Piłkarz uczy się radzić sobie ze stresem, presją otoczenia i porażkami.  Oprócz treningów piłkarskich w drużynach odbywają się również zajęcia dodatkowe, w ramach których realizowane są spotkania ze specjalistami i zajęcia ogólnorozwojowe. Zawodnicy uczestniczą w spotkaniach z fizjoterapeutą, dietetykiem czy psychologiem sportowym.

Gdzie odbywają się treningi IFG?

Jak zapisać się na trening IFG?

Wybierz z harmonogramu, które Cię interesują, a następnie po przejściu do panelu rejestracyjnego, w kategorii „wybieram zajęcia w lokalizacji..”, zaznacz miejscowość treningów z dopiskiem „treningi indywidualne”.

W razie wszelkich problemów, można skontaktować się z koordynatorem projektu:

Jakub Zberus

+48 519 840 775

j.zberus@fundamentygry.pl

Wybierz zajęcia IFG blisko Ciebie i postaw na piłkarski rozwój swojego dziecka!

 

Podziel się

Zostaw odpowiedź