Nasze przewagi - jedyna taka oferta

Metodologia - system szkolenia

Treningi Indywidualnych Fundamentów Gry posiadają unikatową oraz jedyną w Polsce metodologie. Taktyka nauczana jest poprzez rozwój cech poznawczych zawodnika i rozumienia gry. Aspekty motoryczne takie jak szybkość, moc, siła i wytrzymałość kształtowane są przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Natomiast kwestię mentalne rozwijane są podczas spotkań z psychologiem sportu. Technika użytkowa doskonalona jest w każdym treningu podczas zajęć z piłkami.

Indywidualizacja treningu

Treningi IFG odbywają się w małych 6-8 osobowych grupach. Dzięki temu trener może skupić więcej uwagi na rozwój indywidualny danego zawodnika. W takich warunkach zapewniony jest optymalny i szybki wzrost umiejętności piłkarskich.

Piłka nożna daje ci życie lub przynajmniej sens życia.

Specjalistyczny sprzęt

Podczas treningów IFG wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt dający możliwość rozwijania zawodników w określonych obszarach. Mowa tu o fotokomórkach, taśmach elastycznych, płotkach lekkoatletycznych, piłkach lekarskich i wielu innych.

Wielokierunkowy i harmonijny rozwój zawodnika

Rozwój zawodnika można porównać do czterech kół w samochodzie. Chcąc przejechać z punktu A do punktu B wszystkie koła muszą być w dobrym stanie techniczny. W innym wypadku podróż się nie uda. W rozwoju młodego zawodnika  kołami są cztery aspekty, których rozwój jest równie ważny – technika, taktyka, motoryka oraz mentalność.  Tylko harmonijny rozwój zawodnika we wszystkich czterech aspektach pozwoli osiągnąć poziom mistrzowski. Oprócz rozwijania tych elementów podczas treningów piłkarskich zawodnicy kształtują je podczas zajęć ogólnorozwojowych (basen, sztuki walki, fitness).

Bieżąca ocena i raport zawodnika

Każdy zawodnik okresowo przechodzi ocenę funkcjonalną FMS oraz testy szybkości na fotokomórkach. Dodatkowo co pół roku trenerzy uzupełniają kartę rozwoju zawodnika, która zawiera oceny aspektów technicznych, taktycznych, mentalnych oraz motorycznych .

Kadra

Podczas treningów IFG zawodnicy rozwijają się pod okiem trenerów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz posiadającymi odpowiednie uprawnienia UEFA. Dodatkowo z projektem IFG współpracują specjaliści z danych dziedzin związanych ze szkoleniem  – fizjoterapeuci, psychologowie, dietetycy.

Nauka języka angielskiego piłkarskiego

Podczas zajęć dodatkowych zawodnicy uczą się przydatnych zwrotów boiskowych w języku angielskim. W przyszłości może mieć to duże znaczenia w przypadku chęci gry w zagranicznym klubie lub rozgrywania meczu międzynarodowego.

Konsultacje medyczne

Zawodnicy Indywidualnych Fundamentów Gry są objęci opieką kliniki Rehasport, co umożliwia korzystanie z konsultacji medycznych w przypadku kontuzji.