Aktualności

Trening motoryczny – piłka nożna

 

Trening piłkarski to zajęcia bardzo złożone. Jednym z elementów piłkarskiego rzemiosła jest trening motoryczny. Co to jest i z czego się składa?

 

Głównym celem treningu motorycznego jest poprawa formy i zdrowia sportowca. Decyduje o bezpieczeństwie w uprawianej dyscyplinie sportu. Zwiększa efektywność treningów, a także sprawia, że osiągane wyniki są lepsze.

Trening motoryczny rozpoczyna się od oceny poziomu sprawności ruchowej zawodnika. Opiera się na poprawie zdolności takich jak szybkość, siła, zwinność, gibkość, skoczność, koordynacja ruchowa i stabilność.

Ten rodzaj treningu jest szczególnie ważny w kształtowaniu młodego sportowca. Kompleksowy program motoryczny i jego realizowanie w szkoleniu młodych sportowców zwiększa ich szansę na osiągnięcie sukcesu w sporcie. Jest to także element bezpiecznego i długofalowego rozwoju zawodnika.

trening motoryczny piłka nożna

Dobry piłkarz, ze względu na specyfikę piłki nożnej jako dyscypliny, musi charakteryzować się wieloaspektowym przygotowaniem motorycznym. Jest to niezbędne, ponieważ w piłce nożnej zawodnicy wykonują ruchy niestandardowe, w ciągle zmieniających się warunkach i bodźcach zewnętrznych. Dużą uwagę w szkoleniu młodego piłkarza należy zwrócić właśnie na kształtowanie jego koordynacji ruchowej. W treningu motorycznym należy uświadamiać zawodnika, jakie ruchy wykonuje i dlaczego.

W treningach Indywidualnych Fundamentów Gry zajęcia motoryczne realizujemy szczególnie starannie. Ze względu na indywidualne podejście do każdego młodego piłkarza, zawodnik dokładnie dowiaduje się, jakie elementy ruchowe wykonuje dobrze, a które trzeba poprawić. Kompleksowy trening ruchowy umożliwia także profesjonalny sprzęt oraz program szkoleniowy, który w głównej mierze opiera się na rozumieniu gry i jej elementów przez zawodnika.

Sprawdź więcej – O nas »

Podziel się

Zostaw odpowiedź